Seriál Billions

Billions

V lednu 2016 se odvysílal pilotní díl nového seriálu společnosti Showtime s názvem Billions. Vzhledem k tomu, že The Blacklist je již v polovině třetí série, hledám si pomalu, ale jistě nějakou náhradu u které čas od času vypnu hlavu, nebo spíše zapnu jen pozorování :)

Shlédl jsem tedy pilotní díl Billions a příjemně mě překvapil. Prostředí tvrdého finančního high level byznysu jsem za poslední rok viděl v mnoha filmech. Při studiu forexu je dobré vnímat velké hráče, jak a proč rozhazují milióny a miliardy. Filmy jako WallStreet s Michaelem Douglasem, nebo Inside Job (dokument o finanční krizi 2008, česky Finanční krize) dokáží pěkně podat zákulisí toho, proč najednou silné banky krachují, pro se uzavírají hedgové fondy a proč jsou občas takoví milionáři na hraně, ne-li za hranou zákona.

Seriál Billions je tak nějak směsicí veškerého dění na WallStreet z pohledu dvou hráčů – Bobby „Axe“ Axelrod (Damian Lewis) je majitel obrovského investičního fondu disponující obrovským kapitálem. Státní zástupce dohledu nad financemi (jsem pochopil) je Chuck Rhoades (Paul Giamatti), kterému vrtá hlavou legálnost a aktivity Axe. Veškeré sváry mezi těmito dvěma hlavními postavami samozřejmě odnese několik desítek dalších postav. Scénář se zdá být za tři prozatím zhlédnuté díly napsán velmi dobře. Propletenost a „tahy do budoucna“ jsou zde vyšperkovány se stejnou grácií, jako v již zmiňovaném seriálu The Blacklist, což se mi moc libí. Rád si u seriálu říkám po odvinutém ději „Aha! Tak proto to předtím udělal!“.

Jednoduše, pokud máte rádi spletitý děj, luxusní svět finančních špiček a „neporazitelné hrdiny“, pak Vás bude Billions nejspíše určitě bavit

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>